Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Dokumenty wymagane do rejestracji osób powracających z zatrudnienia w krajach UE/EOG
Statystyki graficzne

Dokumenty wymagane do rejestracji osób powracających z zatrudnienia w krajach UE/EOG

Dokumenty wymagane do rejestracji osób powracających z zatrudnienia w krajach UE/EOG

 

W celu potwierdzenia i uznania okresu pracy w państwach Unii Europejskiej lub państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, poza dokumentami do rejestracji osób bezrobotnych należy przedłożyć w dniu rejestracji dokument U1/formularz E-301 - zaświadczenie dotyczące okresów zaliczanych przy przyznaniu świadczenia.

Dokument U1/formularz E-301 wystawia instytucja właściwa danego państwa, w którym miało miejsce świadczenie pracy.

 

W przypadku braku dokumentu U1/formularza E-301, niezbędne będą wszystkie informacje (dokumenty), które pozwolą zidentyfikować dane za granicą, takie jak:

  • nazwa i adres pracodawcy zagranicznego,
  • zajmowane stanowisko,
  • okres pracy z wyszczególnionym dniem, miesiącem i rokiem,
  • numer ubezpieczenia lub numer podatkowy.

Zasiłek dla bezrobotnych przyznawany jest na zasadach prawa polskiego przez wojewódzki urząd pracy w oparciu o przepisy koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego krajów Wspólnoty Europejskiej.

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:33:19)
Zredagowana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2013-09-03 21:48:07)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupsieradz.pl/strona/dokumenty-wymagane-do-rejestracji-osob-powracajacych-z-zatrudnienia-w-krajach-ue-eog/52