Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna
Statystyki graficzne

Spotkania informacyjne w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Sieradzu

We wtorek 09.01.2018 r. w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Sieradzu odbędzie się kolejne bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców i osób chcących założyć własną działalność gospodarczą. W jednym miejscu spotka się dziewięciu przedstawicieli instytucji działających na terenie powiatu sieradzkiego, którzy będą udzielać informacji
w zakresie prowadzonej przez instytucję działalności.

Spotkania informacyjne odbywać się będą raz w miesiącu, w pierwszy wtorek miesiąca,
w godz. 10-12, w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Sieradzu przy ul. Pułaskiego 5.

Dyżur pełnić będą przedstawiciele instytucji:

 • Centrum Innowacji Biznesowej - aktualne programy i konkursy unijne / informacje na temat strategicznych działań w zakresie wspierania innowacyjności, internacjonalizacji, najnowszych technologii o potencjale wytwarzanych przez środowisko naukowe czy usług oferowanych przez ośrodki innowacji.

 • Urząd Skarbowy w Sieradzu - informacje podatkowe w zakresie obowiązków podatkowych w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, podatku VAT, wybór formy opodatkowania, wystawianie faktur, płatności podatków oraz procedur przy zakładaniu własnej firmy.

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych - preferencyjne zasady opłacania składek ZUS, ustawy obniżającej wiek emerytalny, zmian w ubezpieczeniach społecznych od 1.1.2018 r. dla przedsiębiorców, korzyści płynące z korzystania z Platformy Usług Elektronicznych (PUE).

 • Państwowa Inspekcja Pracy - informacje w zakresie zmian w prawie pracy / informacje w zakresie praw i obowiązków pracodawców i przedsiębiorców / formy wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników, aby nie popełniać błędów
  w zatrudnieniu.

 • Państwowa Inspekcja Sanitarna - informacje w zakresie HACCP / spełnianie wymogów prawnych przy prowadzeniu i zakładaniu działalności gospodarczej (BHP, Ppoż) / punkty krytyczne w gastronomii, procedury i instrukcje związane
  z prowadzeniem działalności jako punkty kontrolowane przez Sanepid.

 • Urząd Miasta Sieradza - porady i informacje w zakresie ulg i programów przewidzianych dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie miasta Sieradz / rejestracja i wybór planowanej działalności gospodarczej (PKD).

 • Powiatowy Urząd Pracy - zatrudnianie osób niepełnosprawnych i cudzoziemców / dostępne formy wsparcia dla pracodawców i przedsiębiorców / wsparcie finansowe dla osób bezrobotnych zamierzających założyć działalność gospodarczą.

 • Kancelaria Radcy Prawnego - porady, informacje i doradztwo w zakresie zmieniających się przepisów prawa w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej / przypadki szczególne w codziennej działalności przedsiębiorcy / formy prawne prowadzenia działalności oraz miejsca i sposoby rejestracji.

 • Regionalna Izba Gospodarcza - tereny inwestycyjne / pomoc w wyborze miejsca uruchomienia działalności / programy pomocowe dla przedsiębiorców / środki unijne, programy operacyjne, informacje na temat pożyczek dla przedsiębiorców w ramach Jeremie.

Aktualność dodana przez: Jarosław Wawrzyniak (2017-11-06 09:10:13) , zredagowana przez: Jarosław Wawrzyniak (2018-01-08 08:59:08)
Data wydarzenia : 2017-11-06
Data publikacji : 2017-11-06

Pliki do pobrania

Typ Nazwa pliku Dodano Rozmiar
Inny plakat OK (.jpg 1.65MB) 2017-11-06 1.65MB Plik: plakat OK.jpg (1.65MB)POBIERZ

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupsieradz.pl/wydarzenie/249/spotkania-informacyjne-w-regionalnej-izbie-gospodarczej-w-sieradzu